Nowa Ścieżka Rozwoju Hajnówki – rozmowy o przyszłości naszego miasta na szczeblu regionalnym Hajnówka Wita 20 sierpnia, 2020

Nowa Ścieżka Rozwoju Hajnówki

rozmowy o przyszłości naszego miasta na szczeblu regionalnym

W dniu 18.08.2020 r. w ramach intensywnych prac nad Programem Rozwój Lokalny i projektowaniem Nowej Ścieżki Rozwoju Hajnówki Jerzy Sirak, Burmistrz Miasta Hajnówka wraz z Zespołem Miejskim ds. Programu Rozwój Lokalny spotkał się ze Stanisławem Derehajło, Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy Urzędu Marszałkowskiego i części jednostek podległych oraz zaproszeni przez Wicemarszałka przedstawiciele radnych miasta Hajnówka i Powiatu Hajnowskiego.

Udział w spotkaniu wzięła również Pani Agnieszka Dawydzik, doradca Związku Miast Polskich, która pomaga nam kompleksowo opracować projekt.

W trakcie spotkania opowiedzieliśmy o dotychczasowych pracach projektowych, zidentyfikowanych potencjałach i problemach miasta oraz 4. kierunkach projektowanej Nowej Ścieżki Rozwoju Hajnówki:

1. Nowy Ład Przestrzenny – Nowe Centrum Hajnówki,

2. Zielona transformacja – środowisko i klimat nie tylko w Puszczy Białowieskiej,

3. Integracja i tożsamość dla silnej społeczności,

4. Zrób biznes w Hajnówce – dywersyfikacja działalności gospodarczej w oparciu o zasoby i produkty lokalne.

Dyskutowaliśmy o ww. strategicznych kierunkach rozwoju Hajnówki, która w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2030 znalazła się w kategorii Obszarów Strategicznej Interwencji jako miasto średnie tracące funkcje społeczno – gospodarcze. Wspólnie analizowaliśmy pomysły na działania przyczyniające się do rozwoju Hajnówki, a także Województwa Podlaskiego. Szczególnie istotne było omówienie wspólnych działań w zakresie produkcji, sprzedaży i promocji produktów lokalnych, które są zdecydowaną silną stroną Hajnówki, Regionu Puszczy Białowieskiej i Województwa Podlaskiego.

Przeczytaj artykuł na portalu wrotapodlasia.pl

Skip to content