Inicjatywa Sąsiedzka już działa. Zapowiada się muzyczne lato. Hajnówka Wita 28 czerwca, 2022
Koncert zespołu Błękitny Nosorożec

ZAPOWIADA SIĘ MUZYCZNE LATO

inicjatywa sąsiedzka już działa

Trzy koncerty, nowa płyta i profesjonalny teledysk – przed hajnowskim zespołem Błękitny Nosorożec pracowite wakacje. Wymienione działania są możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach Inicjatywy Sąsiedzkiej, jakie pozyskało Stowarzyszenie Kulturalne Tybel.

Mowa o projekcie „Nosorożec w Puszczy – hajnowska muzyka alternatywna”. Kwota dofinansowania wynosi 9 500 zł. Wspomniane przedsięwzięcie to element projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”.

Inicjatywa Sąsiedzka to bardzo bliskie nam przedsięwzięcie. Uruchomiliśmy je jeszcze na etapie pisania wniosku o dofinansowanie. Zależało nam na maksymalnym zaangażowaniu mieszkańców w powstanie projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. Zaapelowaliśmy wówczas do hajnowian, by zgłosili swoje pomysły, a my je zrealizujemy. Teraz nadszedł ten czas.

MAGDALENA CHIRKO, KIEROWNIK REFERATU ROZWOJU UM HAJNÓWKA
Koncert zespołu Błękitny Nosorożec
Będzie rockowo, ale i refleksyjnie

Będzie to pierwszy teledysk od wielu lat. Najpierw jednak musimy skończyć nagrywanie ścieżki dźwiękowej w studio. Pracę nad teledyskiem planujemy rozpocząć na początku lipca. Stworzymy scenariusz, wybierzemy miejsce

DAWID WOJCIUK, WNIOSKODAWCA PROJEKTU
Koncert zespołu Błękitny Nosorożec

Przedstawiciele zespołu nie chcą na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jednak, że teledysk powstanie częściowo w mieście, by pokazać hajnowskie plenery, a częściowo w budynkach. Wiadomo też, o czym będzie piosenka – o bezdomności. Choć Błękitny Nosorożec nadal nie zamierza rezygnować z mocnego brzmienia, z którego jest znany, nowa płyta będzie bardziej refleksyjna. Pojawią się na niej np. wątki związane z przemijaniem. Płyta będzie gotowa do końca roku.

Trzy koncerty i nowy sprzęt

Ale już niedługo, bo latem, mieszkańcy miasta mogą liczyć na koncert. Prawdopodobnie odbędzie się on w plenerze. Gdzie konkretnie, trwają ustalenia. Wśród rozważanych lokalizacji jest Hajnówka Centralna – Stacja Kultury. Kolejne dwa koncerty odbędą się jesienią – we wrześniu i październiku.

Dzięki dofinansowaniu zakupiony zostanie także dodatkowy sprzęt muzyczny, z którego zespół Błękitny Nosorożec będzie korzystać podczas prób i koncertów.

Projekt „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” korzysta z dofinansowania o wartości 3,5 mln euro otrzymanego w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest pobudzenie rozwoju gospodarczego, podniesienie poziomu życia mieszkańców miasta oraz poprawa dialogu samorządu miejskiego z mieszkańcami, w większym stopniu odpowiadając na ich potrzeby.

Jeden komentarz
Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content