W przedsiębiorcach siła Hajnówki. Zapraszamy na śniadania biznesowe Hajnówka Wita 14 września, 2022
Plakat reklamujący I Śniadanie Biznesowe

W przedsiębiorcach siła Hajnówki

Zapraszamy na śniadania biznesowe

Z jakich funduszy można zdobyć pieniądze na rozwój biznesu? Jakie są możliwości zrzeszania się lokalnych przedsiębiorców i po co to robić? Odpowiedzi na te m.in. pytania będzie można poznać w najbliższą środę 21 września. O godz. 8 w Zajeździe Wrota Lasu po raz pierwszy odbędzie się śniadanie biznesowe pn. „Biznes w Hajnówce – kierunki rozwoju Hajnówki oczami lokalnych przedsiębiorców.

Hajnówka z uwagi na swoje położenie na skraju Puszczy Białowieskiej ma olbrzymi potencjał biznesowy. Taki wniosek płynie z wielu analiz przeprowadzonych przez ekspertów. Przyroda, lokalność, unikalna tradycja i kultura, specyficzny klimat miejsca i powolny rytm życia to nie wady, a atuty miasta. Wielu przedsiębiorców już je z powodzeniem wykorzystuje. Są to m.in. lokalni producenci (nie tylko produktów spożywczych) czy właściciele kwater agroturystycznych. Potencjał jest jednak dużo większy, dlatego chcemy, by jak najwięcej osób się o nim dowiedziało. Uważamy, że przedsiębiorczość to ważny element rozwoju miasta.

Śniadania biznesowe.

Po dwóch latach analiz i badań sytuacji gospodarczej miasta dziś już wiemy, jaki udział w dochodach naszej gminy ma sektor lokalnego biznesu. Hajnowscy przedsiębiorcy to bardzo ważna grupa pracodawców, kreują lokalny rynek pracy, dbają o swoje siedziby, wpływając na pozytywny wizerunek miasta. Często są to już rozpoznawalne marki, nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Magdalena Chirko, Kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miasta Hajnówka

Ważne jest również zaangażowanie lokalnych firm w życie społeczne miasta, sponsorowanie lokalnych wydarzeń. Stąd pomysł zorganizowania cyklicznych śniadań biznesowych.

Przedsiębiorcy to ważni uczestnicy życia Hajnówki.Chcielibyśmy zainicjować cykliczne rozmowy na temat potrzeb lokalnych firm. Celem tych spotkań jest m.in. lepsze dostosowanie planów inwestycyjnych gminy i takie pozyskiwanie funduszy unijnych, by skuteczniej służyły rozwojowi miasta.

Magdalena Chirko

Wspierać nas w tym zadaniu będą eksperci z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Tematy najbliższego inaugurującego spotkania to fundusze, z jakich mogą korzystać przedsiębiorcy, by rozwijać swój biznes, a także różnego rodzaju formy zrzeszania się. Chcielibyśmy również pokazać, jaką ofertę dla przedsiębiorców zawiera projekt „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”, w ramach którego organizujemy śniadania biznesowe. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Chętnych prosimy o zarejestrowanie się do poniedziałku 19 września. Informacje o tym, jak to zrobić oraz szczegółowy program znajdziecie w linku poniżej.

Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content