Teledysk już jest, a co dalej? Zespół Błękitny Nosorożec zaczyna drugą część projektu Hajnówka Wita 12 października, 2022
Duży zielony napis: Niewidzialny. Na drugim planie trzech mężczyzny w małym studio muzycznym.

Teledysk już jest, a co dalej?

Zespół Błękitny Nosorożec zaczyna drugą część projektu

Za nimi dwa koncerty, nagranie teledysku i połowy materiału do nowej płyty. Ukaże się ona w grudniu. A do tego czasu hajnowianie mogą liczyć m.in. na jeszcze jeden koncert tego znanego w mieście zespołu rockowego.

Mężczyzna w czarnej koszulce, w okularach gra na gitarze i śpiewa do mikrofonu. W tle łysy mężczyzna gra na perkusji. Z tyłu szare auto na tle zieleni.

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, Błękitny Nosorożec przygotował projekt „Nosorożec w Puszczy – hajnowska muzyka alternatywna”. Jest on elementem szerszego przedsięwzięcia, czyli Inicjatywy Sąsiedzkiej, działania w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. Jego celem była chęć zaangażowania mieszkańców w życie miasta. Hajnowskie stowarzyszenia zgłaszały swoje pomysły, my je finansowaliśmy. W sumie było ich cztery (m.in. Dzień ul. Wierobieja). Zespół Błękitny Nosorożec nagrał już część materiału do nowej płyty oraz teledysk. Muzycy kupili też brakujący sprzęt oraz zorganizowali dwa koncerty. Jeden z nich odbył się na początku sierpnia podczas Dnia ul. Wierobieja, drugi zaś we wrześniu w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej.

Gdyby nie dofinansowanie nie byłoby nas stać na wydanie nowej płyty w sytuacji, gdy nie zajmujemy się muzyką zawodowo, a jest to nasza pasja, której oddajemy się „po godzinach”. To supersprawa, że są fundusze na takie inicjatywy. Były one dla nas motywacją do działania, do twórczości. Tym bardziej, że to pierwsza nasza aktywność artystyczna po trudnych czasach pandemii.

Dawid Wojciuk

Jak się okazuje, przynosi ona już pierwsze sukcesy. Chodzi o nowo nagrany teledysk do utworu „Niewidzialny”, który opowiada o problemie bezdomności. Od dwóch tygodni można go obejrzeć na kanale YouTube. W tym czasie utwór był odtwarzany już blisko dwa tysiące razy. W ocenie członków zespołu, jak na początek, to całkiem niezły wynik. Na uwagę zasługuje też fakt, że do nagrania teledysku wykorzystano algorytm sztucznej inteligencji, która „dostała” tekst i muzykę i na tej podstawie stworzyła obrazy.

W tym miesiącu zespół zaczyna drugi etap projektu. Muzycy nagrają ostatnią część utworów do nowej płyty, zaś 21 października, także w muzeum, odbędzie się koncert, na którym mieszkańcy będą mogli posłuchać najnowszych nagrań. Sama płyta ma być zaś gotowa w połowie grudnia.

Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content