Ruszył konkurs na biznesplany dla młodzieży. Wpłynęły zgłoszenia od 24 uczniów Hajnówka Wita 21 października, 2022
Konkurs ,,mój pomysł na biznes w Hajnówce"

Ruszył konkurs na biznesplany dla młodzieży

Wpłynęły zgłoszenia od 24 uczniów

To pierwsza taka inicjatywa w Hajnówce. Biznesplany będą tworzyć uczniowie szkół średnich, którzy chcą po ukończeniu nauki zostać w mieście i prowadzić tutaj swój biznes. Prace ocenią eksperci, a trzy najlepsze zostaną nagrodzone. Z kolei wszyscy uczestnicy konkursu mogą liczyć na udział w Młodzieżowej Akademii Biznesu podczas której każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z 10 godzinnego wsparcia szkoleniowo – warsztatowego i dodatkowo indywidualnego doradztwa. W projekcie przewidziano też dwa spotkania z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta Hajnówka.

Ruszą one już w przyszłym tygodniu. Pierwsze będzie dotyczyło podstaw formalno-prawnych związanych z założeniem i prowadzeniem działalności. Konkurs „Mój pomysł na biznes w Hajnówce” jest elementem projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości wśród uczniów hajnowskich szkół. Chcielibyśmy ich przekonać, że założenie własnego biznesu może być dobrym sposobem na osiągnięcie sukcesu zawodowego i pozostanie w mieście po zakończeniu nauki. Szczególnie zależy nam na tym, by konkursowe biznesplany były związane z lokalnymi zasobami i potencjałem regionu, czyli tym wszystkim, co nas wyróżnia od innych miast.

Magdalena Chirko, kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miasta Hajnówka i liderka projektu
Konkurs na biznesplan.
Konkurs na biznesplan. Zdjęcie czarno-białe przedstawiające młodzież podczas spotkaniana auli.

Dzięki konkursowi młodzi będą mieli okazję skonfrontować swoje pomysły z wiedzą i doświadczeniem fachowców. Tematem szkoleń będzie samo stworzenie biznesplanu – uczniowie dowiedzą się, jak go stworzyć od podstaw, a także skuteczny marketing, w tym internetowy, autopromocja i finanse.

W sumie wpłynęły 24 formularze zgłoszeniowe z trzech szkół w Hajnówce. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z Zespołu Szkół Zawodowych – 12.

Alicja Orzechowska z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego - organizator przedsięwzięcia

Tutaj przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem – na spotkaniu informacyjnym uczniowie pojawili się bardzo licznie. Z kolei siedem zgłoszeń wpłynęło z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej–Curie, natomiast z II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego – pięć. Niektórzy uczniowie dobrali się w grupy, inni wolą pracować samodzielnie.

Konkurs na biznesplan. Uczniowie szkoły średniej, podczas zajęć w klasie.

Szkolenia będą prowadzić głównie nasi eksperci, ale nie tylko. Zależy nam na tym, by ich forma była jak najbardziej przystępna i dostosowana do młodzieży.

Alicja Orzechowska z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

Kolejny etap to tworzenie biznesplanów. Młodzi mają na to czas do 4 grudnia. Ich zadaniem będzie też nakręcenie filmiku prezentującego ich biznes i prosty opis pomysłu na biznes. Prace uczestników oceni komisja konkursowa. Rozstrzygnięcie konkursu z kolei nastąpi w połowie grudnia. Przewidziano nagrody za trzy pierwsze miejsca w wysokości:

  • 3000,00, zł za I miejsce,
  • 2000,00 zł za II miejsce,
  • 1000,00 zł za III miejsce
  • 1000,00 zł – nagrodę internautów, niezależną od oceny komisji.

Dodatkowo osoba/osoby, które zdobędą pierwsze miejsce w konkursie „Mój pomysł na biznes w Hajnówce” będą miały opłacony koszt testu THOMAS INTERNATIONAL, który bada predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej.

zielono-granatowe logo, thomas, your business. your people. but better
Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content