Żubr Pompik będzie miał w Hajnówce swój dom Julia Szypulska 28 marca, 2024
cztery żubry. dwa duże i dwa małe. W tle dzrewa

Żubr Pompik będzie miał w Hajnówce swój dom

I to nie byle jaki. Będzie na tyle duży, że pomieści się w nim cała rodzina tego ulubieńca najmłodszych: mama Porada, tata Pomruk i siostra Polinka.

Rysunek cztery żubry, dwa małe w środku, dwa duże po bokach

Mowa o Strefie Żubra Pompika, która już wkrótce powstanie w Parku Miejskim w Hajnówce, naprzeciwko byłego zajazdu Bartnik. Strefa, a właściwie polana, na której najmłodsi będą mogli spotkać bohaterów książek autorstwa Tomasza Samojlika. Dla autora to powód do dumy i spełnienie marzeń.

Jestem zachwycony i zaszczycony, że osobiście będę mógł uścisnąć racicę całej rodzinie żubrów.

Tomasz Samojlik, autor opowieści o żubrze Pompiku

Pompik jest bohaterem 40 książek, przedstawień teatralnych, serialu dla dzieci. Można go znaleźć na naklejkach, koszulkach i innych gadżetach. Jest też maskotka żubra. Nigdzie jednak nie ma trójwymiarowych figur Pompika i jego rodziny, postaci, które mocno kojarzą się z Hajnówką i przyczyniają się do promowania miasta. A do tego figur, które są naturalnej wielkości. Największy będzie oczywiście tata Pomruk (190 cm), nieco mniejsza mama Porada – 170 cm, dalej Pompik o wzroście 120 cm i wreszcie jego młodsza siostra Polinka – 90 cm.

Rysunek cztery żubry, dwa duże i dwa małe, na polanie. W tle drzewa

Żubry będą stały na polanie, nie w zagrodzie, bo to w końcu dzikie zwierzęta. Bardzo mi zależało, żeby ich wygląd był jak najbardziej zbliżony do rysunków w książce. Z niecierpliwością czekam na efekt. Bardzo liczę, że polana znajdzie się na żelaznej liście miejsc do zobaczenia w Hajnówce.

Tomasz Samojlik

Produkcja figur trwa. Warto dodać, że będą główną, ale nie jedyną atrakcją na polanie. Znajdą się tutaj także tablice informacyjne na temat żubrów oraz książek o Pompiku. Będzie też ścianka fotograficzna przedstawiająca rodzinę żubrów. W planie jest również zagospodarowanie terenu. Pojawi się tam alejka, ławeczki oraz urządzenia sprawnościowe dla dzieci. Strefa Żubra Pompika ma być gotowa do końca kwietnia.

Skip to content