Tworzymy Szlak Hajnowskich Murali. Sztuka miejska cenną atrakcją turystyczną Hajnówka Wita 22 września, 2022
Szlak hajnowskich murali.

Tworzymy Szlak Hajnowskich Murali

Sztuka miejska cenną atrakcją turystyczną

Na pewno zauważyliście, że w naszym mieście pojawia się coraz więcej street artu.
Widząc, jak pozytywnie reagujecie na te zmiany, w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” tworzymy Szlak Hajnowskich Murali. Obejmie on oczywiście te, które już powstały, ale planujemy również namalowanie dwóch kolejnych.

Szlak hajnowskich murali.

Pierwszy stworzony zostanie z udziałem mieszkańców w ramach warsztatów pod wodzą profesjonalnego artysty, a drugi będzie jego autorską wizją. Szlak promowany będzie jako jedna z atrakcji turystycznych miasta i mamy nadzieję, że ucieszy zarówno przyjezdnych, jak i lokalsów.

W ankietach przeprowadzonych kilka lat temu większość z Was oddała swoje głosy na mural o tematyce przyrodniczej. O tym, gdzie powstanie, również zadecydujecie Wy – już niedługo.

Deskal na budynku byłego dworca PKP
Szlak hajnowskich murali.

Wizytówką miasta stała się już Hajnówka Centralna – Stacja Kultury, która wita przyjezdnych drewnalem Arkadiusza Andrejkowa, kolorowym muralem Mariony Rios oraz instalacją artystyczną „Puszczewiki”, stworzoną wraz z wolontariuszami przez Matyldę Sałajewską. Wszystko to dzięki Stowarzyszeniu Kulturalnemu Pocztówka, które od kilku lat daje temu obiektowi drugie życie.

Murale zdobią też ściany Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej (aut. Mirosław Zdrajkowski) oraz Liceum Ogólnokształcącego z DNJB. Od niedawna podziwiać też możemy uśmiechniętego żubra na jednej ze ścian Stomatologii przy ul. 3 Maja 59. Liczymy na to, że z czasem Szlak Hajnowskich Murali obejmował będzie coraz więcej ścian. Uważnie śledźcie nasz fanpage na Facebooku! Niedługo głosowanie! 🙂

Szlak hajnowskich murali. Mural na budynku Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej
Mural przedstawiający głowę żubra.
Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content