Głosowanie na lokalizację pierwszego muralu miejskiego. Nasz ślad na Szlaku Hajnowskich Murali Hajnówka Wita 30 września, 2022
Głosowanie na lokalizację pierwszego muralu miejskiego.

GŁOSOWANIE NA LOKALIZACJĘ MURALU

NASZ ŚLAD NA SZLAKU HAJNOWSKICH MURALI

Przedstawiamy Wam pięć lokalizacji, wśród których to Wy wybierzecie tę, na której powstanie nasz pierwszy miejski mural. Przy selekcji ścian kierowaliśmy się kilkoma ważnymi według nas aspektami: lokalizacja na głównych trasach międzymiastowych i szlakach spacerowych, możliwość wygodnego dojścia i spokojnego podziwiania dzieła, a także bliskość często uczęszczanych przez turystów i mieszkańców miejsc.

Nie możesz się zdecydować? Może poniższa analiza będzie pomocna?

Propozycja lokalizacji muralu: blok przy ulicy Parkowej.

Ściana znajduje się w ścisłym centrum miasta. Jest widoczna od strony parku i wjazdu do Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej. Od ryneczku dzieli ją tylko kilka kroków. Niedaleko, bo w miejscu dawnego Bartnika, planowane jest stworzenie Hajnowskiego Centrum Produktu Lokalnego oraz Akademii Przyrody, które również staną się ważnymi punktami na mapie centrum.

To duża powierzchnia, a przestrzeń do niej przylegająca pozwoli na swobodne fotografowanie.

Propozycja lokalizacji muralu: ściana parku wodnego.

Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest fakt, że Park Wodny to miejsce pożytku publicznego, które służy i mieszkańcom, i turystom. Atrakcyjne jest również ukształtowanie ściany – dwie powierzchnie na tle przeszklonej płaszczyzny. Ciekawe są również okrągłe okienka. 

Miejsce jest oddalone od centrum i nieco dalej od ulicy, niż pozostałe ściany w zestawieniu. Rekompensatą jest ładne otoczenie i popularność miejsca.

Propozycja lokalizacji muralu: blok przy ulicy Batorego.

Rozmiar tej ściany robi wrażenie. Jest też widoczna z dużej odległości i z szerokiego kąta. Znajduje się na głównej trasie przejazdowej i niedaleko od centrum miasta.

Niedogodnością jest stosunkowo duża odległość od głównych punktów w mieście i miejsc spacerowo – rekreacyjnych.

Propozycja lokalizacji muralu: osiedle Millenium

To jeden ze starszych bloków w Hajnówce. Znajduje się na osiedlu, które kiedyś ozdobione było muralami Zenka Iłariona Daniluka. Blisko stąd do Skweru  Bierwiaczonka oraz do centrów handlowych, gdzie zakupy robią i mieszkańcy, i turyści. Jest też gdzie się zatrzymać i pokontemplować.

Propozycja lokalizacji muralu: blok przy ulicy 3 Maja

Elewacja widoczna jest od strony ul. Wierobieja. To ważna pod względem historycznym okolica, o której historii i znaczeniu dla Hajnówki było ostatnio głośno. Jest to dość tajemniczy zakątek – ściana częściowo ukryta jest w przejściu. Wymaga gruntownego oczyszczenia. W okolicy znajduje się rondo, kościół i uczęszczane szlaki komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Wam decyzję naszą krótką analizą. Teraz wszystko w Waszych rękach!

3 komentarze
Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content