Zespół Błękitny Nosorożec kończy drugą część projektu Julia Szypulska 4 października, 2023

fot. Archiwum Błękitny Nosorożec

Zespół Błękitny Nosorożec kończy drugą część projektu

Są już gotowe teledyski do dwóch piosenek, trzeci powstanie w październiku. Zespół nagrał również trzy nowe utwory. Muzycy mają też za sobą kilka koncertów i w planie kolejne.

Zespół Błękitny Nosorożec kończy drugą część projektu „Nosorożec w Puszczy – hajnowska muzyka alternatywna”. Przypomnijmy, że jest on elementem Inicjatywy Sąsiedzkiej, czyli działania w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. W pierwszej części, która została zrealizowana w ubiegłym roku, zespół nagrał materiał do nowej płyty pt. „Niewidzialni” oraz teledysk do tytułowej piosenki. Muzycy kupili też brakujący sprzęt i zorganizowali dwa koncerty.

– Obecnie kończymy prace nad drugą częścią projektu. Mamy gotowe teledyski do dwóch piosenek: „I tak to kupisz” i „Plakaty”. Wkrótce powstanie jeszcze jeden teledysk. Na razie ustalamy, do której piosenki i jaki będzie pomysł. W wakacje skończyliśmy też nagrywać trzy nowe utwory. Są one efektem pracy nad nową płytą – to pomysły, które się na nią nie zmieściły, ale byłoby szkoda ich nie wykorzystać. Mamy już do nich ścieżkę muzyczną, pozostało jeszcze nagrać wokal. Utwory będą gotowe pod koniec roku.

Dawid Wojciuk, wnioskodawca projektu

Nie zabraknie niespodzianek. Nowe utwory będą nieco „lżejsze” od tych, do których przyzwyczaił publiczność Błękitny Nosorożec, zawierają m.in. elementy jazzu. Zespół prowadzi także działania promocyjne. Niedawno odbył się koncert w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej, następny odbędzie się 20 października. Jak publiczność odbiera nowy materiał?

– Odbiór jest bardzo pozytywny. Zespół tworzy już niemal 30 lat, więc publiczność ma wiele swoich ulubionych utworów, jednak widzimy, że te nowe piosenki też mają już swoich wielbicieli.

Dawid Wojciuk

Błękitny Nosorożec przygotowuje się do kolejnych koncertów. Muzycy chcieliby wyjść z promocją płyty poza Hajnówkę. W planie są koncerty m.in. w Białymstoku i Lublinie.

Skip to content