Konkurs na biznesplany dla młodzieży dobiega końca. Trwa głosowanie internautów Hajnówka Wita 8 grudnia, 2022
Konkurs ,,mój pomysł na biznes w Hajnówce"

Konkurs na biznesplany dla młodzieży dobiega końca

Trwa głosowanie internautów

Kawiarnia z czytelnią, kręgielnia, tor gokartowy czy hotel dla zwierząt to nowe miejsca, jakie mogłyby powstać w Hajnówce. Jest też oferta trenera personalnego, fizjoterapii i masażu w domu klienta czy porad w zakresie urządzania wnętrz. O tym, kto znajdzie się na podium, zdecyduje jury, ale teraz trwa walka o nagrodę internautów. Dlatego warto głosować.

Filmiki uczniów prezentujących swoje przyszłe firmy można obejrzeć w specjalnie utworzonym wydarzeniu na facebooku.  Żeby oddać głos, wystarczy zostawić polubienie bądź serduszko pod wybranym filmikiem. Głosowanie trwa do 13 grudnia. Autor zwycięskiego filmiku otrzyma nagrodę 1000 złotych.

Konkurs na biznesplany dla młodzieży

Jak już pisaliśmy, konkurs „Mój pomysł na biznes w Hajnówce” to jedno z przedsięwzięć w projekcie „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. Jego organizacją zajmuje się Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. 5 grudnia minął termin składania biznesplanów. W sumie wpłynęło 13 prac, które wykonało 24 uczniów z trzech hajnowskich szkół średnich: Zespołu Szkół Zawodowych oraz I i II LO. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie wspomnianych filmików prezentujących pomysł na biznes. Wcześniej natomiast trwały szkolenia dla uczniów, które dotyczyły m.in. kwestii formalno-prawnych związanych z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, marketingu, autoprezentacji czy finansów.

Konkurs na biznesplany dla młodzieży
Konkurs na biznesplany dla młodzieży

Mamy w Hajnówce bardzo kreatywną młodzież. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ich pomysłami, jak też tym, jak się przygotowali do konkursu. Widać, że przeprowadzili rozeznanie lokalnego rynku oraz analizę potrzeb mieszkańców, dowiedzieli się, czego ludziom brakuje. Sprawdzili też stawki czynszów oraz źródła dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Ich pomysły są możliwe do zrealizowania.

Alicja Orzechowska z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, koordynatorka konkursu

Jakie biznesy chciałaby prowadzić młodzież? Oto lista:

„Crazy cherries” / Zespół Szkół Zawodowych
To bar mleczny, gdzie można zjeść tanio, smacznie i zdrowo. A co ważne, lokalnie. W ofercie znajdą się też herbatki od lokalnego producenta oraz marcinek.

„Archi tour” / Zespół Szkół Zawodowych
Autor biznesplanu oferuje kompleksowe wsparcie w urządzaniu wnętrz. Doradzi dobór oświetlenia czy kolor ścian.

„Bubble enjoy” / Zespół Szkół Zawodowych
To kawiarnia, gdzie można będzie wypić bubble tea, czyli słodką i orzeźwiającą herbatę o różnych smakach.

„Silver moon” / Zespół Szkół Zawodowych
Klub, gdzie można potańczyć bądź zorganizować prywatną imprezę. Wstęp dla osób od 16 r.ż., bilet w cenie 15 zł.

PLANETA ZWIERZĄT / Zespół Szkół Zawodowych
Hotel dla zwierząt, gdzie właściciel będzie mógł zostawić swojego pupila na czas wyjazdu np. na wakacje. Duża przestrzeń, mnóstwo zabawek dla zwierząt.

Produkcja napojów regionalnych „Szczerba” / I LO
Co zrobić z owoców rosnących w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej? „Wykwintne i zdrowe wino bezalkoholowe”.

KarOski” / I LO
Autor chce założyć kręgielnię, ponieważ w promieniu 60 km od Hajnówki nie ma takiego miejsca. Dwa tory, gdzie łącznie może grać 12 osób, a także automaty do gier.

„Regionalneduo” / I LO
Autorki chcą prowadzić lokal gastronomiczny z posiłkami na dowóz, gdzie wykorzystywać będą regionalne produkty.

„WiO”, czyli „Wiśnie i Okruszki” / I LO
To propozycja kawiarnio-czytelni dla młodzieży. Z dobrą kawą i lokalnymi wypiekami. Przytulny wystrój, raz w miesiącu spotkania z autorami książek. Pierwsze tego typu miejsce w Hajnówce.

„MiR Weronika Sadowska”, II LO
Ten biznes to remedium na długie kolejki do rehabilitacji. Autorka dojedzie do domu pacjenta i wykona masaż bądź inne zabiegi rehabilitacyjne.

P.O.G / II LO
Autorzy chcą stworzyć w mieście kino studyjne z ciekawą ofertą. Obejrzeć będzie można nie tylko najnowsze produkcje, ale też klasykę i filmy ambitne. Najbliższe kino znajduje się 20 km od Hajnówki.

„Borkowski LTD” / II LO
Autor wie, jak sprawić, by ludzie byli zdrowi, sprawni, silni i poczuli życiową energię. Zachęca ich do ćwiczeń fizycznych pod swoim okiem.

„Gokart Club” / II LO
Oferta dla osób, które chcą rozwijać pasję motoryzacyjną. Na torze gokartowym można uczyć się jazdy, ale też poprawić swoje umiejętności, czy sprawdzić się w rywalizacji z innymi.

Konkurs na biznesplany dla młodzieży

Zakończenie konkursu „Mój pomysł na biznes w Hajnówce” już w najbliższy czwartek 15 grudnia. Jury ogłosi zwycięzców podczas uroczystej gali, jaka odbędzie się w Hajnowskim Domu Kultury. Przypominamy, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

  • 3000 zł za I miejsce,
  • 2000 zł za II miejsce,
  • 1000 zł za III miejsce.
Napisz komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *
Skip to content