Nowe nasadzenia w mieście. Hajnówka coraz piękniejsza Hajnówka Wita 30 czerwca, 2023

Nowe nasadzenia w mieście

Hajnówka coraz piękniejsza

Klon, dąbrówka rozłogowa, a także lawenda czy hortensja – takie między innymi gatunki roślin posadzono w ostatnim czasie w mieście. Pojawiły się w trzech lokalizacjach.

Są to: przed siedzibą urzędu miasta przy ul. Zina, na skrzyżowaniu ulic Bielskiej 3 Maja oraz Sportowej, a także na skrzyżowaniu ul. Białostockiej i T. Sołoniewicz. To kolejne przedsięwzięcie w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”.

Te działania wpisują się w program rozwoju Hajnówki. Ich celem jest poprawić wizualnie i uatrakcyjnić centralne przestrzenie miasta. w ładnym otoczeniu chętniej się przebywa.

Magdalena Chirko, kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miasta Hajnówka i liderka projektu

Warto podkreślić, że większość roślin jest rodzimego pochodzenia. Są to m.in. floksy, róża okrywowa, jałowiec płożący, kostrzewa, złocień czy przetacznik. Dodatkowo posadzono lawendę, rozplenicę, hortensja, funkię.

To niejedyne tego typu przedsięwzięcie w ramach projektu. Jak informowaliśmy, wiosną w hajnowskich przedszkolach odbywała się akcja „Posadź roślinkę dla wnuczka”, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i życzliwym odbiorem mieszkańców.

Przeczytaj więcej o akcji w przedszkolach.

Wspólne nasadzenia znakomicie sprawdziły się jako element integracji międzypokoleniowej, zachęciły mieszkańców do zaangażowania.

Magdalena Chirko

Zdaniem Magdaleny Chirko tego typu działania to dobry sposób na rozwijanie w mieszkańcach wrażliwości na kwestie ekologii i ochrony klimatu, budowanie troski o przyrodę i edukowanie na temat podstawowych procesów życia roślin. Wszystko to świetnie wpisuje się w idee zielonej transformacji.

Skip to content