Inicjatywa sąsiedzka – rusza kolejna edycja konkursu Hajnówka Wita 17 stycznia, 2023

Inicjatywa sąsiedzka

rusza kolejna edycja konkursu

Pamiętacie Dzień ul. Wierobieja? To impreza zorganizowana w ramach inicjatywy sąsiedzkiej. Jeśli macie pomysły na własną inicjatywę, zgłoście je. To właśnie wy możecie zdobyć dofinansowanie.

Przypominamy, że konkurs Inicjatywa Sąsiedzka odbywa się w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”. W ubiegłym roku miała miejsce jego pierwsza edycja. Dzięki konkursowi hajnowski zespół Błękitny Nosorożec nagrał materiał do nowej płyty i nakręcił teledysk. Na początku sierpnia z kolei odbyła się impreza Dzień ul. Wierobieja, której celem było przypomnienie historii tej jednej z najstarszych ulic w mieście oraz jej ożywienie.

Dni Ulicy Wierobieja. Zespół ,,Błękitny nosorożec

Pomysł Inicjatywy Sąsiedzkiej powstał już na etapie pisania wniosku o dofinansowanie. Zależało nam na maksymalnym zaangażowaniu mieszkańców w tworzenie projektu. Obiecaliśmy, że zrealizujemy zgłoszone przez nich pomysły i tak się stało.

Nadszedł czas na nowe inicjatywy. Spośród zgłoszonych pomysłów wybierzemy dwa zwycięskie. Właściwie wybiorą je mieszkańcy, ponieważ zostaną poddane głosowaniu. Na ich realizację przeznaczymy 32 tys. zł. Kto może się zgłosić? Wystarczy zebrać grupę przynajmniej pięciu znajomych. Wasze projekty nie mogą mieć charakteru inwestycyjnego. To znaczy, że nie możemy sfinansować np. budowy chodnika, ale raczej wydarzenie, które zaowocuje sąsiedzką integracją. Swój pomysł musicie zrealizować do końca roku.

Jak zgłaszać pomysły? Wypełnij formularz i wyślij go na adres mailowy: hajnowka@hajnowka.pl bądź wrzuć do jednej ze skrzynek pomysłów. Znajdziecie je w następujących miejscach:

  • Urząd Miasta Hajnówka, ul. Aleksego Zina 1 (hol główny, parter),
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, ul. 3 Maja 45 (hol biblioteki, parter),
  • Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4 (hol HDK, parter).
Skip to content